האם ביטוח משכנתא הינו חובה במידה ולקחתי משכנתא?

כולנו מכירים את הביטוחים הרבים שקיימים בשוק הביטוחים.

ביטוח בריאות, ביטוח חיים, ביטוח רכב ועוד ועוד ועוד.

לכל אחד מהביטוחים הללו ישנה מטרה, המטרה הכללית היא לדאוג לנו או לבני משפחתינו בעת משבר. כך גם ביטוח המשכנתא.

 

למה נועד ביטוח המשכנתא?

המשכנתא עצמה הינה בפועל הלוואה (יחסית גדולה), אשר אתם לוקחים לצורך קניית הדירה. היות ומדובר בהלוואה גדולה מאוד ולשנים רבות, הבנק מבטח את הכסף שלו באמצעות משכון של הנכס. המשמעות של הדבר היא שאדם שאינו מצליח לעמוד בתשלומי המשכנתא שלנו עשוי לאבד את דירתו.

הבעיה בנושא זה מתחילה במוות של אחד המפרנסים הרשומים על המשכנתא או בפגיעה בנכס עצמו. במקרה הראשון, בדרך כלל המפרנס השני אינו יכול לעמוד בנטל הכללי ולכן אינו מצליח לעמוד בתשלומי המשכנתא. כתוצאה מכך, הבנק יכול לעכל את הדירה. לעניין זה יש בעיות אתיות, חברתיות וגם כלכליות (היות והבנק ימכור את הדירה במחיר נמוך בהרבה).

במקרה השני דירה שנפגעה כתוצאה מכוחות טבע או מפגיעה מעשה אדם (שריפה, שיטפון, הוריקן), אינה שווה את הסכום המקורי שבו היא נקנתה והיא אף עשויה להפוך לבלתי ראויה למגורים.

בכדי למנוע את הבעיות הללו ואת אובדן הכסף של הבנק מצד אחד ואת הפגיעה בכלכלת המשפחה מצד שני, הבנק מחייב את לוקחי המשכנתא לקחת ביטוח משכנתא.

 

מה הביטוח מכסה

כמו כל ביטוח, גם ביטוח המשכנתא משתנה בין חברה לחברה ובהתאם לתנאים ולצרכים של הלקוח. בדרך כלל ביטוח המשכנתא הינו ביטוח חיים המכסה את המוות של אחד מהלווים. סכום הפיצוי תלוי בסכום שנלקח במשכנתא והוא מתעדכן לפי ערך המשכנתא המשתנה. לכן, חשוב מאוד לוודא ולבדוק האם ביטוח המשכנתא התעדכן במקרה של החזר גדול או אחרי מספר שנים של החזרים.

בכל הקשור לביטוח חיים, יש לזכור שקיימים מקרים בהם הביטוח אינו מכסה את המוות של אחד הלווים. בדרך כלל מקרים אלו כוללים התאבדות ומוות כתוצאה ממחלה מוכרת אשר התגלתה עד לרגע לקיחת המשכנתא.

סוג הביטוח השני שנדרש בדרך כלל על ידי הבנק, הינו ביטוח דירה. ביטוח זה כולל בדרך כלל פגיעה במבנה עצמו ואת ערך הבית עצמו. ביטוח דירה למשכנתא אינו כולל בדרך כלל את תכולת הדירה והוא אינו מעניק פיצוי לבעלי הדירה, אלא רק לבנק עצמו.

 

השוואה, השוואה, השוואה

בדרך כלל, כשמדובר על זוג בריא וצעיר יחסית, מחיר הביטוח אינו גבוה ונע על אזור הכמה עשרות שקלים בחודש. אך, חשוב מאוד לזכור כי מדובר על סכומים אשר במאוגד לאחר כמה שנים הופכים משמעותיים. לכן חשוב מאוד לבצע השוואה טובה הן לגבי מחיר הביטוח והן אודות הכיסוי, התנאים וגם השירות של חברת הביטוח. זכרו, ביטוח לבית עושים בהומי, נכנסים, משווים ומקבלים את ההצעה הטובה ביותר בשבילכם.

 

הלוואה כספית

אולי תאהבו גם את:

הלוואות בערבות מדינה
מקסום הטבות הלוואות בערבות מדינה

הלוואות בערבות מדינה מספקות הזדמנות מצוינת לאנשים לגשת למשאבים פיננסיים בתנאים והגבלות נוחים. עבור יועצי משכנתאות, הבנה כיצד למקסם את הטבות ההלוואה הללו יכולה להועיל

קרא עוד »
הלוואות גמח
5 סיבות לקחת הלוואת גמ"ח

הלוואות גמ"ח , הידועות גם בשם הלוואות להשפעה חברתית או הלוואות ללא מטרות רווח, הן משאבים פיננסיים שנועדו במיוחד לתמוך בארגוני צדקה ומיזמים חברתיים. הלוואות

קרא עוד »
יועץ משכנתאות במרכז

מקצוע יועץ המשכנתאות יצא מזמן את גבולות הבנק והפך למקצוע שמחזיק משרדי יועצים פיננסים למיניהם. יועצי משכנתאות ניתן למצוא בכל מקום בארץ מכיוון שבכל מקום

קרא עוד »