הילד שלכם מואשם בהטרדה מינית? למי פונים ומה עושים

אין ספק שהאשמה של אחד מילדיכם בהטרדה מינית היא חוויה מטלטלת וקשה, עמוסה רגשות קשים, ובהם אשמה, פחד, חוסר אונים ובושה. אלה הצעדים שמומלץ לנקוט בהם, על מנת לדאוג לילדיכם, למשפחתכם וגם לצדדים הנוספים באירוע. זוהי תקופה קשה להתמודדות אבל חשוב לזכור שאתם לא לבד.

שמרו על קור רוח

גילוי על כך שילדכם מואשם בהטרדה מינית הוא אירוע מטלטל עבור כל הורה, וזהו גם אירוע שמעורר הרבה תגובות רגשיות סוערות. כדאי לעצור לפני שמתחילים לטפל בכל העניין ולזכור שתפקידכם כהורים, כרגע, הוא ללוות את בנכם בתהליך שעליו לעבור בו ולאפשר לו דרכי התמודדות עם התקופה הקשה. זכרו שכל תגובה שלכם משפיעה על הילד באופן משמעותי, ולכן רצוי להתייעץ עם מומחה בתחום כמו עורך דין אלעד שאול לגבי הצעדים הבאים.

הבינו את ההאשמות

חשוב שתבינו גם את ההאשמות במלואן וגם את האופן בו חווה בנכם את האירועים. אפשרו לילד לספר לכם, בקצב שלו, על האירועים, על חלקו בהם ועל תחושותיו ורגשותיו. לאחר שתמונת המצב מצידו תהיה ברורה לכם, עברו על כתב התביעה עם הילד והסבירו לו את המשמעות ואת התוצאות של כל סעיף בה.

ייעוץ משפטי

כדאי לפנות לייעוץ משפטי בהקדם האפשרי. אם כבר הוגש לכם כתב תביעה, לצד השני יש כבר ייעוץ וליווי משפטי וחשוב שגם לכם יהיה איש מקצוע מומחה. רצוי לבחור במי שמכיר הליכים משפטיים בנוגע לקטינים ומכיר היטב את החקיקה בתחום. זכרו שאף על פי שאתם משלמים את החשבון, עורך הדין מייצג את בנכם ולא אתכם.

טיפול רגשי

ההליכים המשטרתיים והמשפטיים שננקטים כתוצאה מהאשמה בהטרדה מינית הם ארוכים ועלולים להיות קשים להתמודדות. חשוב לספק לבנכם תמיכה רגשית אבל חשוב לא פחות להתחשב בצדדים הנוספים במשפט, שראויים לכל התחשבות. חקירות משטרתיות אינן אירוע נעים או קל, בין אם אתה אשם או שאינך, וחשוב לעקוב אחרי תגובות הילד לאחר האירועים ולוודא שהוא אינו מציג תסמינים פוסט טראומתיים.

זכויות הילד

תהליכים פליליים ותהליכים משפטיים אזרחיים מושפעים מאוד מכך שהנאשם קטין. חשוב להתייעץ עם מומחים לזכויות הילד כדי לוודא ולדאוג שזכויותיו של בנכם יישמרו לאורך התהליכים, בין אם מדובר בליווי הורה במהלך חקירה, או בטיפול רפואי וטיפול פסיכולוגי אם נוצר בהם צורך, וכמובן הזכות למשפט הוגן, זכות השתיקה והזכות לטיפול רפואי.

לסיכום

האשמה בהטרדה מינית היא עניין לא פשוט, ולכם כהורים יש כאן תפקיד כפול: חשוב שתסייעו לבנכם להתמודד עם האירוע ועם האירועים המתלווים לו אבל אסור שיחשוב שאתם מקבלים את ההתנהגות הזו או מעודדים אותה. לא קל ללכת על הקו הדק בין תמיכה לבין שמירה על הערכים, וניתן להיוועץ ביועצי הורים כדי לעבור אותה ולשמור גם על עצמכם וגם על המשפחה.

הילד שלכם מואשם בהטרדה מינית

אולי תאהבו גם את:

מגשר גירושין
מהם תפקידיה של מגשרת גירושין?

בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה ניכרת במספר הזוגות שבוחרים לפנות למגשרת גירושין מוסמכת. עובדה זו הגיעה לאוזנינו לאחרונה והובילה אותנו לבדוק את התחום מקרוב, כדי

קרא עוד »