הרחקת יונים – איך תעשו זאת בלי לפגוע בהן

יונים יכולות להוות מטרד לא קטן, מכיוון שהן מביאות איתן רעש, לכלוך ומחלות.

מאחר ומטרד היונים שכיח למדי, והיונים הינן עקשניות וחכמות, הומצאו מספר שיטות להרחקת היונים, כולן מבלי לפגוע ביונים עצמן.

מהן השיטות הקיימות ומהן היתרונות והחסרונות של כל שיטה?

 

שיטות להרחקת יונים

אם יונים החליטו להתיישב במרפסת שלכם או על אדן החלון שלכם, סביר להניח שהן מהוות עבורכם סיוט לא קטן. מלבד הריח והלכלוך, הרעשים והחיידקים שהיונים מעבירות ממקום למקום, יונים הן חיה עקשנית וחכמה, שלא פשוט להרחיק אותה מהבית שלנו. הן חוזרות שוב ושוב, רובצות ובונות קנים ובעיקר גורמות לנו תסכול וכאב ראש.

 

הרחקת יונים בעזרת אביזרים

השיטות הפשוטות והביתיות להרחקת יונים הן שימוש באביזרים שנועדו להפחיד ולהרתיע את היונים מלהתקרב לשטחנו. לדוגמא, עורבים ויונים אינם מסתדרים יחד, ולכן לעיתים הצבת עורב מפלסטיק יכולה לפתור את הבעיה. אביזר נוסף ופשוט שיכול להרחיק את היונים הוא דיסק פשוט תלוי, שבעת תזוזה שלו עם הרוח ידמה תזוזה מתמדת באזור ויגרום ליונים לרצות להתרחק. החיסרון בשיטות אלו, הוא שהיונים חכמות מספיק בשביל להבין שהאביזרים הללו לא באמת מסכנים אותן והם הופכים לפחות יעילים מהר מאוד.

 

דוקרנים

הרחקת יונים בעזרת דוקרנים מיוחדים או קפיצים, הינה שיטה שכיחה ויעילה למדי. מאחר והיונים צריכות מקום בטוח לעמוד עליו, הדוקרנים מונעים מהם את הנוחות שבנחיתה באותו המקום וגורמות להן לבחור מקום נחיתה אחר. שיטה זו זולה יחסית ומספקת פתרון יציב לאורך זמן, אך מאחר ומדובר בדוקרנים נהוג להתקין אותם בעיקר על מעקות בטיחות, אדן החלון, גגות ועוד. כאשר מדובר ביונים החולשות על מרפסת שלמה למשל, פתרון זה הינו פחות יעיל.

 

רשת ניילון

סגירת החלל בעזרת רשת ניילון שקופה תמנע באופן הפשוט ביותר את כניסתן של היונים לחלל. פתרון זה יעיל במיוחד במסתורי כביסה, המשאיר אותם נקיים מצואת היונים ומונע מהם לקנן שם. חסרונה של הרשת הוא בעיקר אסתטי, אך לעיתים מטרד היונים כל כך גדול ששווה לשלם את המחיר הקטן של הנראות. את רשת הניילון יש להתקן רק על ידי איש מקצוע מוסמך מהתחום, שכן מדובר בהתקנה בגובה ודורש מקצועיות וביטוח מתאים למקרה של נפילות.

 

לסיכום

אם אתם מתמודדים עם יונים עקשניות, תוכלו לנסות שיטות ביתיות שונות להרחקתן, כגון היעזרות בציפורים מפלסטיק או בדיסקים המדמים תנועה מתמדת. כאשר שיטות אלו כבר אינן עובדות, תוכלו להציב דוקרנים במקומות בהם הדבר אפשרי. אם אתם כבר אובדי עצות אל מול המטרד – תוכלו לפנות לבעל מקצוע אמין ומוסמך שיתקין לכם רשת ניילון שקופה וחזקה, שתמנע את כניסתם את היונים מבלי למנוע את מעבר זרימת האוויר או חסימת הנוף.

 

ראש של יונה

אולי תאהבו גם את:

לזהות פשפשים
איך מזהים פשפשים במיטה?

פשפשי המיטה הם חרקים קטנים שניזונים מדם אנושי ויכולים לתקוף אזורים שונים בבית, כולל מיטות, רהיטים ואפילו בגדים. זיהוי פשפש המיטה בשלב מוקדם הוא חיוני

קרא עוד »
פורץ רכבים במרכז

נתקעתם מחוץ לרכב כשהמפתח נשכח בפנים? נשבר לכם המפתח במנעול? אם עניתם בחיוב על לפחות אחת מהשאלות הללו, זה אומר שאתם צריכים את שירותיו של

קרא עוד »