כיצד לקנות זהב מבלי שיעבדו עלי?

מאז ומעולם ידוע הזהב כמתכת יקרה המשמשת להשקעה ולסחר. הזהב אינו נשחק ואינו מאבד מערכו. כמו כן, הוא נחשב לאפיק השקעה סולידי מאחר ומחירו לרוב במגמת עליה ונתפס כהשקעה בטוחה שכמעט ולא ניתן להפסיד עליה. יחד עם זאת, גם בתחום הסחר שמתכות יקרות ערך כמו הזהב ישנם מעשי מרמה ונוכלות. במאמר זה נציג בפניכם את הדרך לרכוש זהב בצורה בטוחה ולהימנע מרמאות.

 

מחיר השוק

מחיר השוק הוא בעצם המחיר לזהב המחושב לפי אונקיה אחת של זהב (כ – 32 גרם). המחיר נקוב בדרך כלל ביורו או בדולר. כאשר אתם באים לרכוש ולהשקיע בזהב חשוב לוודא שאתם רוכשים ממקור אמין שכפוף לתקנים מחמירים. בשוק זה אין מציאות. אם המחיר נמוך ממחיר השוק – ברוב המקרים מדובר ברמאות והזהב שמציעים לכם לרכוש כנראה מזויף בחלקו אם לא כולו.

 

רכישה פיזית של מטבעות זהב

אחת הדרכים לרכוש זהב ולדעת כי מה שרכשת הוא אמיתי וללא זיופים היא רכישה של מטבעות זהב לאספנים או מטבעות בוליון להשקעה. מדובר במוצרים שמונפקים בבנקים המרכזיים ועל כן הם נתונים לביקורת והחשש לזיופים אפסי. מטבעות זהב עשויים מזהב טהור ויש כאן כאלו העשויים בחלקם מזהב. רכישתם היא אחת הדרכים הבטוחות לרכישת זהב שכן הרכישה מתבצעת פיזית וכך ניתן להבטיח את המצאות הזהב בידנו כשנצטרך אותו. בוליוני זהב נושאים את סימן המנפיק, משקל וטוהר המתכת. מחירם יהיה גבוה יותר ממחיר הזהב הגולמי.

מטבעות זהב

רכישה פיזית של מטילי זהב וראונדים

מטילי זהב וראונדים מיוצרים על ידי הבנקים המרכזיים ממתכת טהורה או על ידי בתי זיקוק למתכון יקרות והלוו כפופים לכללי רגולציה, סטנדרטים מחייבים, ופיקוח מחמיר. מחירם נקבע על פי מחיר הספוט והערך שלהם נשמר בקביעות. כך שההשקעה במטילי זהב נחשבת למאוד בטוחה. חשוב לרכוש מטילי זהב מחברות ותיקות ואמינות עם ניסיון רב כדי להימנע מרמאות.

 

רכישת תכשיטי זהב

גם רכישה של תכשיטי זהב הינה דרך אמינה לרכוש ולהשקיע בזהב. בדרך כלל ככה ניתן לשמור על הון משפחתי או למסור את הזהב כנדוניה בעת חתונה.

 

רכישת ניירות ערך הצמודים לערך הזהב

רכישת ניירות ערך היא גם דרך אמינה לרכישת זהב. חשוב לוודא כי החברה שמנפיקה את ניירות הערב מגובה בזהב פיזי כגיבוי בכל עת. לסיכום, הבאנו בפניכם דרכים בהן ניתן לרכוש זהב באופן אמין וללא רמאות. כפי שהבנתם, מומלץ כמובן לבצע את ההשקעה או הרכישה במקום אמין וותיק כמו החברה הישראלית למדליות ולמטבעות. החברה הוקמה בשנת 1958 על ידי ראש הממשלה דאז דוד בן גוריון ובשנת 2008 הופרטה תוך התחייבות לשמור על פעילותה. חברה זו אמינה ביותר למעוניינים לרכוש ולהשקיע בזהב ובאתר שלה ניתן להתרשם מהיצע המטבעות והמטילים.

מחזיקה ומשקללת תכשיטי זהב

אולי תאהבו גם את:

פרישה לגמלאות
איך להתכונן לפנסיה

רבים מאתנו מחכים ליום הפנסיה, שבו נוכל להתפנות לכל התחביבים, מבלי להתחייב להשכמה מוקדמת ועבודה רוויית לחץ, אך מעטים מכירים בדברים שצריך ליישם רגע לפני

קרא עוד »