מהי פודיאטריה?

כפות הרגליים שלנו הן הבסיס לגופנו, ומאפשרות לנו לעמוד, ללכת, לרוץ ולשמור על שיווי משקל. לכן, פגיעות בכפות הרגליים עשויות ליצור בעיה של ממש בתפקוד התקין של חיי היומיום. כשישנה בעיה רפואית בכפות הרגליים, הפודיאטריה נכנסת לתמונה. קראו כאן כדי ללמוד על פודיאטריה, על בעלי המקצוע ועל והטיפולים המתבצעים בתחום.

 

מהי פודיאטריה?

פודיאטריה היא תחום רפואי הכולל אבחון, טיפול ומניעה של בעיות בכפות הרגליים ובקרסוליים. למרות שרוב האנשים בישראל אינם מכירים את תחום הפודיאטריה, חשיבותו רבה מאוד. בעיות בכפות הרגליים יכולות ליצור פגיעה ממשית בתפקוד התקין של האדם, לא רק משום שיכולים להיווצר כאבים קשים ובעיות בתנועה, אלא גם כי הן עשויות להעיד על בעיות רפואיות מורכבות מתחת לפני השטח.

 

מה עושים פודיאטורים?

פודיאטורים מטפלים במגוון בעיות בכפות הרגליים. בהתאם להכשרתם, הם יכולים לבצע גם טיפול חיצוני וגם ניתוחים זעירים וניתוחים יותר מורכבים. בין הבעיות הרבות בהן מטפלים הפודיאטורים נכללות ציפורן חודרנית, יבלות ויראליות ויבלות לחץ, התנוונות גידים, דלקות, דורבן בכף הרגל, פלטפוס (כף רגל שטוחה), פטרת ציפורניים, פגיעות עצביות, טיפול בעיוותים באזורים שונים של כפות הרגליים, טיפול בכף רגל סוכרתית ועוד.

 

איזו הכשרה נדרשת עבור פודיאטורים?

פודיאטורים אינם דוקטורים לרפואה, אך המקצוע מוסדר בחוק הסדרת העיסוק במקצועות הבריאות. לכן, מקצוע הפודיאטריה מוכר כמקצוע בריאות לכל דבר. המטפלים יכולים להיות אורתופדים בעלי התמחות בפודיאטריה, או בעלי הכשרה ספציפית בפודיאטריה כולל תעודה רשמית. לימודי הפודיאטריה מתקיימים בחו"ל בלבד במשך 3-4 שנים, והם כוללים מקצועות ליבה כמו מיקרוביולוגיה, אנטומיה, ביוכימיה ופיזיולוגיה.

איזו הכשרה נדרשת עבור פודיאטורים

מתי צריך לפנות לפודיאטור?

בכל מקרה של כאבים או בעיות באזור כפות הרגליים, התייעצות עם פודיאטור מומחה יכולה למנוע התדרדרות בטווח הרחוק והקרוב, ולספק לכם שקט נפשי על ידי הבנת מקור הבעיה ודרכי הפתרון שלה. זכרו כי בעיות בכפות הרגליים יכולות לפגוע באזורים אחרים בגוף, כמו הברכיים, הירכיים ועמוד השדרה. לכן, אם אתם סובלים מבעיה או כאב בכפות הרגליים, מומלץ לפנות לפודיאטור בהקדם האפשרי.

מתי צריך לפנות לפודיאטור

טיפול מונע

ישנם מספר טיפים מתחום הפודיאטריה שיעזרו לכם לשמור על בריאות כפות הרגליים. ראשית, שמרו על היגיינה על ידי רחצה וייבוש של הרגליים באופן יומיומי. נעלו נעליים מתאימות עבור פעילות גופנית, כולל מדרסים בהתאמה אישית של פודיאטור, וגזזו ציפורניים באופן תדיר על מנת להימנע מציפורן חודרנית. בנוסף, שמירה על משקל גוף תקין תעזור לכם להימנע מלהכביד על הרגליים והגוף כולו, וכך להקטין את הסיכוי לפציעות.

 

סיכום

פודיאטריה היא מקצוע בריאות המתמקד באבחון, טיפול ומניעה של בעיות בכפות הרגליים. אם אתם סובלים מכאבים או בעיות מסוג זה, או מעוניינים בייעוץ בלבד, פנייה לפודיאטור מומחה תאפשר לכם לשמור על בריאות כפות הרגליים ולשפר את איכות חייכם.

מהי פודיאטריה

אולי תאהבו גם את:

טיפול באמנות ונוירופידבק מועילים לילדים
יצירתיות וריפוי: כיצד תרפיה באמנות ונוירופידבק מועילים לילדים

ילדים מתמודדים לרוב עם אתגרים והתמודדויות שונות במהלך התפתחותם, כולל בעיות רגשיות, התנהגותיות וקוגניטיביות. בשנים האחרונות, גישות טיפוליות אלטרנטיביות כמו טיפול באמנות ונוירופידבק זכו להכרה

קרא עוד »
סרטן המוח השכיח ביותר
מהו סרטן המוח השכיח ביותר?

ישנן המון מחלות שכיחות בעולם, חלק יותר וחלק פחות. המגוון של המחלות רחב ביותר – זה יכול לנוע ממחלות שמקורן בוירוסים וחיידקים חיצוניים לגוף, מחלות

קרא עוד »