הסלון משעמם? ככה תחדשו אותו

מדי כמה שנים אנחנו מתחילים להשתעמם מהבית שלנו ורוצים לשנות או להעניק אווירה חדשה לחלל המגורים. השינויים לא חייבים להיות דרסטיים, לעיתים מספיק שטיח או חיפוי קיר על קיר אחד כדי להצליח לשנות את הנראות של החדר. אם אתם מעוניינים בהפיכה מוחלטת של כל מה שקיים, ניתן לבצע זאת באמצעות כמה פעולות פשוטות כמו החלפת הצבע המרכזי בסלון או הצבת מדפים במקומות מיוחדים. אם הסלון משעמם ואתם חייבים שינוי, עם הטיפים הבאים תוכלו לחדש אותו. 

 

חיפוי קירות

בשנים האחרונות קיימת עלייה משמעותית בפופולאריות של חיפוי קיר סלון. כיום לא מחפים את כל הקירות, אלא רק קיר אחד בחלל המרכזי. החיפויים נעשים מחומרים איכותיים וקיימים מגוון רב של בתים שמחפים את הקירות באבנים שונות ובצבעים מיוחדים.

חיפוי קירות מגיע עם כמה יתרונות, הם מעניקים הגנה על הקיר ועיצוב מיוחד לבית. לפני ביצוע חיפוי קיר יש לבדוק איזה סוג אבן מתאימה לקיר שלכם. האם מדובר בקיר חיצוני במפרסת, או במבואת הכניסה לבית? או שאתם לבצע חיפוי בקיר פנימי באמבטייה.

קירות גבס קצת יותר קשים לחיפוי מאחר והם לא חזקים ועמידים במיוחד. ההתקנה של החיפוי על הקיר תהיה שונה בהתאם לסוג הקיר. וודאו כי אתם בוחרים בעל מקצוע שמבין בסוגי הקירות ובסוגי האבנים לפני ההתקנה.

 

אקססוריז

חפצי נוי ופריטים המשלימים את הדקורציה בסלון וברחבי הבית הם חשובים לא פחות מהרהיטים הגדולים עצמם. גם ספריית ספרים, מנורה או עציץ קטן נחשבים לאקססוריז ולפריטים דקורטיביים שמוסיפים חן לסלון שלנו. אם בא לכם לגוון, אפשר להחליף בין המדפים, לסדר את הספרים לפי צבעים, להפריד בין סדרת חפצים באמצעות פסלי נוי בסגנון שאתם אוהבים או להוסיף עציצים.

הטיפ הגדול כאן הוא לדעת להתייחס למיקום הפריטים הקטנים, אלה הם הפריטים שלמעשה בולטים הכי הרבה עם ייחודיות ואופי בין הרהיטים הגדולים שקיימים בכל בית. להוסיף פריט ישן לצד פריט חדש גם כן מעניק תחושת ייחודיות וקסם שאין בהרבה מקומות.

 

שימוש ייחודי בתאורה

התאורה בבית זה לא רק השנדליר שתלוי לכם למעלה בסלון, אלא גם המנורות שמוצבות על השידה, או הלדים שיש במרפסת. חיבור מאוזן בין הרצפה, התקרה והתאורה יכולה לגרום לנוחות ואווירה מיוחדת בבית. לתאורה לא רק תפקיד חיוני בבית מבחינת ראייה, אלא היא גם מייצרת את האווירה בבית.

אם יש לכם תאורה חזקה, נסו להביא עוד נורה קטנה שיכולה לעמם וליצור משהו רומנטי עבורכם. אם אתם מעוניינים בשינוי מצב רוח או תאורת מסיבות, הביאו נורות לד שיאירו במגוון צבעים.

לסיכום, אם הסלון משעמם אתכם – אין סיבה שתשלימו עם המצב. בעזרת כמה שינויים שניתן לבצע בקלות יחסית – הסלון יעבור מהפכה ויהפוךם שוב למתחם האהוב עליכם. 

סלון

אולי תאהבו גם את:

פרישה לגמלאות
איך להתכונן לפנסיה

רבים מאתנו מחכים ליום הפנסיה, שבו נוכל להתפנות לכל התחביבים, מבלי להתחייב להשכמה מוקדמת ועבודה רוויית לחץ, אך מעטים מכירים בדברים שצריך ליישם רגע לפני

קרא עוד »