המקרים בהם תזדקקו לעורך דין לרשלנות רפואית?

הרפואה המודרנית בכלל והמכשור הרפואי המתקדם בפרט, מאפשרים לנו ליהנות ממגוון טיפולים רפואיים חדשניים ועדיין, בכל טיפול רפואי קיים סיכון מסוים כי הטיפול לא יצלח כמתוכנן. יחד עם זאת, אנחנו בוודאי לא מצפים לחוות מקרי רשלנות רפואית, היכולים לגרום לנו לנזקים בדרגות שונות, בגינם ניתן יהיה לתבוע תביעת רשלנות רפואית, עם עורך דין מומחה בתחום

 

מבחן הרופא הסביר

ביקורים אצל הרופא הם חלק משגרת החיים של כולנו, צעירים ומבוגרים כאחד, כאשר הרפואה המודרנית והמכשור הטכנולוגי המתקדם, מספקים לנו מגוון טיפולים רפואיים חדשניים וייחודיים. יחד עם זאת, בכל אחד משלבי הטיפול הללו, החל מהאבחון הראשוני ועד הטיפול עצמו, ייתכנו מקרי רשלנות רפואית, בגינם ניתן יהיה להגיש תביעות נזקי רשלנות רפואית.

חשוב להבין כי כמעט בכל טיפול רפואי קיים סיכון סביר כי הטיפול לא יפעל כשורה ואף יתלוו אליו נזקים משניים ולפיכך, קשה מאוד להגדיר בדיוק מהי רשלנות רפואית, כאשר ההגדרה המקובלת היא באמצעות מבחן הרופא הסביר, הבודק כיצד רופא אחר היה פועל באותה סיטואציה.

 

תביעת רשלנות רפואית – דברים שכדאי לדעת

מלבד הקושי בהגדרה המשפטית של רשלנות רפואית, כדי לבסס את עילת התביעה בצורה מיטבית, עלינו גם להוכיח את הקשר הסיבתי בין הנזק שנגרם למקרה הרשלנות ולאסוף את כלל החומרים הרפואיים והתיעודים הרלוונטיים למקרה. במרבית המקרים, נצטרך לפנות לאיש מקצוע מומחה כדי לקבל חוות דעת מומחה, שתתמוך בטענות שלנו לרשלנות רפואית.

כעיקרון, לתביעת רשלנות רפואית קיימת תקופת התיישנות, העומדת על תקופה של 7 שנים, שלאחריהן לא ניתן יהיה להגיש את התביעה. יחד עם זאת, החוק מגדיר ישנם מספר מקרים חריגים, בהם ניתן יהיה להגיש את תביעת הרשלנות גם לאחר שחלפו 7 שנים מיום האירוע.

 

באילו מקרים נזדקק לעורך דין רשלנות רפואית?

כפי שראינו, רשלנות רפואית יכולה להתרחש במגוון מצבים רפואיים ובכל אחד משלבי הטיפול הרפואי ולפיכך, מיד עם התעורר החשד כי חוויתם מקרה של רשלנות רפואית, מומלץ יהיה לפנות לעו"ד רשלנות רפואית בהקדם, על מנת שיבחן ויוודא מעל לכל ספק כי אכן מדובר במקרה רשלנות רפואית.

המומחיות של עורך דין רשלנות רפואית, הן מבחינת הידע המשפטי והן מבחינת הכרת דרכי ההתנהלות המקובלות מול המוסדות הרפואיים הנתבעים, יסייעו לנו לבסס בצורה מיטבית את עילת התביעה ולמקסם את הפיצויים המגיעים לנו.

 

כיצד מאתרים עו"ד רשלנות רפואית?

בשונה מבעלי מקצוע אחרים, אותם ניתן לאתר בקלות ובמהירות דרך מנועי החיפוש המקוונים, בחיפוש אחר עו"ד רשלנות רפואית חשוב לשים את הדגש על הניסיון והמקצועיות וכמובן, על המלצות של לקוחות אחרים והצלחות בתיקים דומים, כך שנוכל להבטיח לעצמנו שביצענו את הבחירה הנכונה.

 

לסיכום

בסופו של דבר, עו"ד רשלנות רפואית נדרש בכל מקרה בו אנו מאמינים כי חווינו רשלנות רפואית, באבחון המקדים או בטיפול עצמו. מלבד הוכחת הקשר הסיבתי וביסוס עילת התביעה, שירותיו של עו"ד רשלנות רפואית יכולים בהחלט לסייע לנו למקסם את הפיצויים המגיעים לנו.

עורך דין רשלנות רפואית

אולי תאהבו גם את:

מגשר גירושין
מהם תפקידיה של מגשרת גירושין?

בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה ניכרת במספר הזוגות שבוחרים לפנות למגשרת גירושין מוסמכת. עובדה זו הגיעה לאוזנינו לאחרונה והובילה אותנו לבדוק את התחום מקרוב, כדי

קרא עוד »