איך לשפר את סביבת העבודה במעבדה עם ציוד מתקדם?

אם יש לכם מעבדה, הדבר החשוב ביותר הוא להפוך אותה לכזו שנוח לעבוד בה ויחד עם זאת גם מהווה סביבת עבודה בטוחה. יש מספר אמצעים שבעזרתם תוכלו להשיג את המטרה הזו, ואנחנו כאן כדי לתת לכם סקירה קצרה על כמה מאותם אמצעים.

 

סביבת עבודה במעבדה

כאשר אנחנו מדברים על סביבת עבודה במעבדה, יש שני דברים שעליהם צריך להקפיד. הראשון הוא כמובן ציוד שישמור על הבטיחות של העובדים כפי שתוכלו למצוא כאן statitech.co.il. הדבר השני הוא כמובן ציוד שיאפשר לכם לעבוד בצורה נוחה. בסופו של דבר המעבדה היא סביבת עבודה לכל דבר, ובתור סביבה כזו אנחנו צריכים לאפשר לעצמנו סביבה נוחה עד כמה שניתן.

 

מנדפים איכותיים

הדבר הראשון שחשוב לרכוש אלו מנדפים איכותיים שנועדו לנידוף של חומרים מסוכנים. בכל מעבדה נערכים ניסויים ביולוגיים או כימיים. חלק בלתי נפרד מהניסויים הללו כולל שימוש בחומרים שלא תמיד כדאי להיות במגע איתם, ולכן חשוב שיהיה לנו אמצעי שיאפשר לנו לפזר את אותם חומרים בתחום הניסוי. זה בדיוק התפקיד של המנדפים ויש לבחור אותם לפי סוג הניסויים במעבדה.

מנדפים איכותיים

ארונות אחסון

בכל מעבדה ישנם חומרים מסוכנים, ולכן חשוב לאחסן אותם במקום מתאים. המטרה של ארונות אחסון היא לא רק שיהיה לכם חלל שבו ניתן לאחסן את החומרים השונים שיש במעבדה, אלא גם לדאוג לכך שהחומרים יהיו בסביבה שמורה שלא תסכן אתכם בדליפה או בכך שמי שלא מורשה להתעסק עם אותם חומרים יהיה במגע איתם. מומלץ גם לשלוט על הטמפרטורה בתוך הארון.

 

כלים וצנצנות

בכל מעבדה ישנם ניסויים שלוקחים זמן ממושך, כאשר לא תמיד אתם תהיו ליד מקום הניסוי. זו הסיבה שאתם צריכים להחזיק כלים וצנצנות שיאפשרו לכם לבצע את אותם ניסויים בצורה בטוחה, בלי להסתכן בכך שהניסוי ייפגע או שאחד מעובדי המעבדה ייפגע כתוצאה מהניסוי. הכלים הללו צריכים להיות אטומים ועדיף גם שיהיו עמידים בפני שבירה ככל שניתן.

 

הוראות ברורות

הדבר האחרון שחשוב לעשות הוא להותיר הוראות ברורות לכל מי שנכנס למעבדה. קחו בחשבון שלא תמיד אם הולכים להיות במעבדה, והמטרה שלכם היא שכל מי שנכנס אליה יבין בדיוק מה התחום שבו מותר לשהות וכמובן מה הדברים שמהם יש להימנע בכל מצב. עליכם להשאיר הוראות ברורות בכל מקום שבו עלול להתעורר ספק, כדי למנוע מהספיקות הללו להוביל לפגיעה.

 

לסיכום

מעבדה היא מקום שמאפשר לנו ליצור ולגלות דברים חדשים, ויחד עם זאת גם עלול להיות מקום מעט מסוכן. כדי למנוע מצב שבו אתם נפגעים מהעבודה במעבדה, יש כמה פריטים שנחוצים כדי לשמור על הבטיחות. בין הפריטים הללו ניתן למנות כלי אחסון, מנדפים וכמובן ארונות שבהם ניתן לאחסן ציוד בצורה בטוחה. אל תשכחו להשאיר הוראות ברורות שנועדו להתנהלות במעבדה.

כלים וצנצנות

אולי תאהבו גם את:

פרישה לגמלאות
איך להתכונן לפנסיה

רבים מאתנו מחכים ליום הפנסיה, שבו נוכל להתפנות לכל התחביבים, מבלי להתחייב להשכמה מוקדמת ועבודה רוויית לחץ, אך מעטים מכירים בדברים שצריך ליישם רגע לפני

קרא עוד »