שתלי עדשות: איך הם עובדים ולמי זה יכול להועיל?

תחום רפואת העיניים מתקדם ומתפתח כל הזמן, ולצד החידושים המדהימים שנולדים בכל רגע, אנו עדים גם לניתוחים אמינים, ותיקים ומוצלחים שאנשים רבים ברחבי העולם בוחרים לבצע.ניתוח של שתלי עדשות הוא ניתוח נפוץ שכזה, והוא משמש לתיקון בעיות ראייה כגון קטרקט, ירידה באיכות הראיה ובעיות נוספות.שתלי עדשות: איך הם עובדים ולמי זה יכול להועיל? כל המידע במאמר הבא. קריאה מהנה!

 

כמה מילים על שתלי עדשות

אם תשאלו מומחה לרפואת עיניים, הוא בוודאי ישמח לספר לכם כמה נפוצים הם שתלי עדשות בענף רפואת העיניים בשנים האחרונות. שתלי עדשות מסייעים במגוון מצבים הקשורים לענף רפואת העיניים, והם עשויים בדרך כלל מחומרים תואמים ביולוגיים כגון סיליקון או אקריליק אשר נסבלים היטב על ידי העין.השתל נועד לחקות את יכולת המיקוד של העדשה הטבעית, או לתקן מצבים של קטרקט (ירוד).

כמה מילים על שתלי עדשות

שתלי עדשות: איך הם עובדים ולמי זה יכול להועיל?

שתלי העדשות מוחדרים אל העין בניתוח קצר שבו מסירים את העדשה הטבעית של העין, ומחליפים אותה בעדשה מלאכותית.השתלת עדשות יכולה להועיל לקבוצות שונות של אנשים, כולל אלה עם:

 

קטרקט:

קטרקט גורם לערפול העדשה הטבעית, וכתוצאה מכך לטשטוש ראייה. שתלי עדשות יכולים להחליף את העדשה העכורה ולהחזיר ראייה צלולה.

 

קוצר ראייה:

ניתן להשתמש בשתלים של עדשות כדי לתקן קוצר ראייה, רוחק ראייה או אסטיגמציה, להפחית או לבטל את הצורך במשקפיים או עדשות מגע. ניתוח עבור אנשים אלו נפוץ כשהתנאים אינם מתאימים לניתוח לייזר.

 

פרסביופיה:

מצב זה הקשור לגיל משפיע על יכולת העין להתמקד בחפצים סמוכים. סוגים מסוימים של שתלי עדשות יכולים לתת מענה לפרסביופיה, ולספק שיפור בראייה לקרוב ולמרחק.

 

כיצד מתבצע הניתוח?

השתלת עדשות מלאכותיות הוא ניתוח קצר ופשוט יחסית, והוא אורך כ-20 דקות.אלו שלבי הפרוצדורה:בשלב הראשון ניתנות טיפות עיניים על מנת להרדים את העין.לאחר מכן, מבצעים חתכים זעירים בקרנית, המשטח הקדמי הצלול של העין.מסירים את העדשה הטבעית של העין ומסירים אותה דרך אותם חתכים.

שתל העדשה מקופל ומוחדר דרך החתך, וברגע שהוא נכנס לעין הוא נפרש וממוקם באותו מיקום של העדשה הטבעית.החתך נאטם מעצמו ולרוב אינו מצריך תפרים.

כיצד מתבצע הניתוח

לסיכום,

עולם רפואת העיניים מציע פתרונות רבים למגוון מצבים, ואנו נחשפים לשינויים חדשים ומעניינים בכל מספר חודשים או שנים.לגבי שתלי עדשות – הרי שמדובר בניתוח אמין ומוכר שבוצע על מאות אלפי אנשים בהצלחה.
הניתוח מסייע בפתרון בעיות כגון קטרקט או קוצר ראייה, ונחשב לניתוח פשוט ובעל אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד.

פניה למומחה רפואת עיניים תעזור לכם להבין האם אתם מתאימים לניתוח שכזה, והאם הוא יכול לשפר את איכות החיים שלכם. בהצלחה!

שתלי עדשות איך הם עובדים ולמי זה יכול להועיל

אולי תאהבו גם את:

מהי פודיאטריה?

כפות הרגליים שלנו הן הבסיס לגופנו, ומאפשרות לנו לעמוד, ללכת, לרוץ ולשמור על שיווי משקל. לכן, פגיעות בכפות הרגליים עשויות ליצור בעיה של ממש בתפקוד

קרא עוד »
טיפול באמנות ונוירופידבק מועילים לילדים
יצירתיות וריפוי: כיצד תרפיה באמנות ונוירופידבק מועילים לילדים

ילדים מתמודדים לרוב עם אתגרים והתמודדויות שונות במהלך התפתחותם, כולל בעיות רגשיות, התנהגותיות וקוגניטיביות. בשנים האחרונות, גישות טיפוליות אלטרנטיביות כמו טיפול באמנות ונוירופידבק זכו להכרה

קרא עוד »
סרטן המוח השכיח ביותר
מהו סרטן המוח השכיח ביותר?

ישנן המון מחלות שכיחות בעולם, חלק יותר וחלק פחות. המגוון של המחלות רחב ביותר – זה יכול לנוע ממחלות שמקורן בוירוסים וחיידקים חיצוניים לגוף, מחלות

קרא עוד »