תשלום לנפגעי תאונות דרכים

מדי שנה מתרחשות בישראל אלפי תאונות דרכים הגוררות נזק רב לגוף, לרכוש ולחיים עצמם.

בתאונות דרכים רבות מעורבים רכבים דו גלגליים – אופנועים וקטנועים כאשר תאונות הדרכים בהם מעורבים כלי רכב אלו פעמים רבות קטלניות ביותר עבור אותם הנהגים.

הנתונים העגומים הם שבכל שנה נהרגים עשרות נהגי אופנועים בתאונות דרכים ואלפים נפצעים כולל פצועים קשה.

אם אתם רוכבים על אופנוע, מומלץ שתדעו מספר דברים שיסייעו לכם במקרה של תאונה חס ושלום.

 

תעדו ככל האפשר לאחר התאונה

במידה ואתם כרוכבי אופנוע מעורבים בתאונת דרכים, תעדו בהקדם האפשרי את כל מה שניתן לתעד: צלמו בעזרת הטלפון הנייד את הזירה, את הנזק שנגרם לאופנוע וכמובן לכם, צלמו את תעודת הביטוח ואם יש בסביבה עדי ראייה שיוכלו לסייע לכם בהמשך – בקשו מהם פרטים אישיים ליצירת קשר.

 

מה כדאי לספר לרופאים בבית החולים?

חשוב מאוד לציין בפני הצוות הרפואי בבית החולים את הנסיבות המלאות של תאונת הדרכים ולוודא שכל מה שאמרתם נרשם כהווייתו.

 

היעזרו בעורך דין תאונות אופנוע

לא משנה באיזה צד אתם בתאונה ומה מידת האחריות והאשמה המוטלת עליכם – אם הייתם מעורבים בתאונת אופנוע חשוב מאוד ליצור קשר עם עורך דין תאונות אופנוע. אם נפגעתם שלא באשמתכם בתאונת אופנוע, חשוב לקבל סיוע משפטי לקבלת מלוא הפיצויים אליהם אתם זכאים לפי חוק, שיכסו את ההוצאות שנגרמו לכם בעקבות התאונה. שימו לב כי התנהלות משפטית לא נכונה עלולה לגרום לכך שלא תקבלו פיצויים, או שתקבלו פיצויים נמוכים ממה שבאמת מגיע לכם.

גם אם התאונה קרתה באשמתכם והוסב לכם נזק מגיע לכם פיצויים, שכן פיצויים לנפגעים בתאונות דרכים לא תלויים באשמה. מסיבה זו חשוב להיעזר בעורך דין – ובנוסף לכך, כדאי להיעזר בעורך דין כדי להתמודד עם צעדי ענישה שעשויים להינקט נגדכם כגון עונשים פליליים שונים או שלילת רישיון הנהיגה שלכם.

 

האם חובה לרוכב אופנוע לעשות ביטוח?

על רוכב אופנוע יש לעשות ביטוח חובה בדומה לכל נהג אחר. רכיבה על אופנוע ללא ביטוח חובה מהווה עבירה פלילית, ובנוסף לכך במקרה של תאונה לא תהיה חברת ביטוח שתפצה את הנפגעים מהתאונה ורוכב האופנוע יצטרך לשלם את הפיצויים בעצמו – פיצויים שעלולים להגיע לגובה של מאות אלפי שקלים.

 

מעורבים בתאונת אופנוע? פנו למשרד עורכי דין מומלץ

אריאלה גפן משרד עורכי דין הוא משרד המתמחה בדיני נזיקין בו עובדים עורכי דין נזיקים הטובים ביותר בתחומם, המתמחים בין השאר בתאונות דרכים ותאונות אופנוע. את המשרד הקימה עורכת הדין אריאלה גפן, לה מעל 20 שנות ניסיון בעולם תאונות הדרכים, הן בייצוג חברות ביטוח והן בייצוג נפגעים מול חברות ביטוח. המשרד השתתף באלפי תביעות ונהנה ממוניטין מצוין בשל הצלחות רבות שהניב ללקוחותיו.

 

כספים

אולי תאהבו גם את:

מגשר גירושין
מהם תפקידיה של מגשרת גירושין?

בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה ניכרת במספר הזוגות שבוחרים לפנות למגשרת גירושין מוסמכת. עובדה זו הגיעה לאוזנינו לאחרונה והובילה אותנו לבדוק את התחום מקרוב, כדי

קרא עוד »