3 הדרכים המהירות ביותר לקבל את הירושה המגיעה לך

כאשר אדם נפטר, לאחר קבורתו וההתאבלות עליו, מגיעים לשאלה החשובה – מי מקבל את הרכוש של הנפטר. הרכוש כולל את הנכסים של הנפטר, הרכבים, המיטלטלין, הזכויות בחברות וחשבונות הבנק שלו. אם האדם כתב צוואה טרם פטירתו, הרכוש יעבור ליורשים שהוא קבע בהתאם לתנאים וההוראות שהציב בצוואה.

אך, אם האדם לא כתב צוואה טרם מותו, כל רכושו יועבר לבני משפחתו על פי חוק הירושה. במאמר זה תוכלו לקבל מידע על 3 דרכים שיסייעו לכם לקבל את הירושה שמגיעה לכם על פי דין או על פי הצוואה של הנפטר.

 

הגשת בקשה למתן צו ירושה

כאשר הנפטר לא מותיר אחריו צוואה, הרכוש שלו עובר ליורשים שלו על פי דין. במקרים כאלו, על היורשים להגיש לרשם לענייני ירושה בקשה למתן צו ירושה. הגשת בקשה זו כרוכה בתשלום של אגרת פתיחת בקשה ואגרת הוצאות פרסום בעיתון באופן מקוון, בבנק הדואר או בעמדות תשלום אוטומטיות שנמצאות במשרדי הרשם לענייני ירושה.

יורש לא מיוצג יכול להגיש את בקשה זו באופן מקוון או ידני. על מנת להגיש טופס זה, יש להדפיס אותו מאתר הרשם לענייני ירושה, למלא את הסעיפים השונים ולהגיש את המסמכים הנדרשים לרבות: תעודת פטירה של המוריש, אישר על תשלום האגרות ובמקרים שיורשים מוותרים על חלקם – תצהיר הסתלקות או ויתור חתום על ידי עורך דין מוסמך.

 

הגשת בקשה לצו קיום צוואה

 

אם הנפטר ערך צוואה טרם פטירתו, יש להגיש לרשם לענייני ירושה בקשה לצו קיום צוואה וכך להכניס אותה לתוקף. כל אדם שרשום בצוואה של הנפטר כזוכה רשאי להגיש את הבקשה הזו. יש למלא את טופס זה ולצרף את העתק תעודת הפטירה, העתק הצוואה, תעודת הפטירה של הזוכים שנפטרו, העתק הודעה שנשלחה בדואר רשום ליורשים ועוד.

הגשת בקשה זו כרוכה בתשלום שתי אגרות: אגרת פתיחת בקשה ואגרת פרסום בעיתון. לאחר הגשת הבקשה, תפורסם הודעה בעיתון יומי וברשומות ותתאפשר הגשת התנגדות לקיום הצוואה. אם לא יוגשו התנגדויות, הבקשה תועבר לאפוטרופוס הכללי שיחליט כיצד לטפל בה.

 

פנייה לעורך דין מקצועי

אם אתם מעוניינים לקבל את הירושה המגיעה לכם במהירות ובקלות ללא השקעה ומאמץ, עליכם לפנות לעורך דין מקצועי ומנוסה. ישנה חשיבות רבה בבחירה נכונה של עורך דין ירושות שיטפל בתיק שלכם. כאשר אתם בוחרים עורך דין, עליכם לוודא שהוא מקצועי, בעל ותק של שנים רבות ושהוא מטפל במקרים דומים למקרה שלכם.

כמו כן, מומלץ לשוחח עם לקוחות קודמים של עורך הדין טרם הבחירה בו ולקבל חוות דעת על צורת העבודה שלו, על רמת השירות שהוא מעניק ללקוחותיו, על רמת המקצועיות שלו ועל רצינותו. כאשר מדובר בעורך דין שיסייע לכם בקבלת ירושה חשוב לבחור בטוב ביותר.

3 הדרכים המהירות ביותר לקבל את הירושה המגיעה לך

אולי תאהבו גם את:

מגשר גירושין
מהם תפקידיה של מגשרת גירושין?

בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה ניכרת במספר הזוגות שבוחרים לפנות למגשרת גירושין מוסמכת. עובדה זו הגיעה לאוזנינו לאחרונה והובילה אותנו לבדוק את התחום מקרוב, כדי

קרא עוד »