3 העזרים האורתופדיים שחובה להכיר

רבים מאתנו מוצאים את עצמם אחת לכמה זמן בחנות הפארם, מחפשים אחר עזר אורתופדי שיקל על הכאב שתקף אותנו בפתאומיות.

אם אתם ניצבים בפני מצב שכזה, אספנו עבורכם את העזרים האורתופדיים שחובה שתכירו כדי למנוע מכם את ההתלבטות בחנות הפארם עצמה:

 

  1. חגורת גב

אתם סובלים מכאבי גב תחתון? קודם כל, אם אתם עדיין לא מטופלים, כדאי לתאם תור לרופא מומחה בהקדם. עד שיגיע תורכם, תוכלו להשתמש בחגורת גב כדי להקל על הכאב.
לחגורות הגב יש כמה תכונות חשובות:

יישור הגב

קודם כל הן מבצעות פעולה של יישור הגב. בגב שלנו יש את עמוד השדרה. לעיתים קורים מצבים שבהם החוליות נתקעות וזה עלול לגרום לכאבים חזקים. החגורה מסייעת בהקלה על הכאב בגלל שהיא גורמת לחוליות להיות ישרות ולא להיתקע אחת בשנייה.

 

תמיכה

חגורת הגב תומכת גם בגב וגם את הבטן ומאפשרת לגוף להיות זקוף ולקבל את התמיכה שהוא זקוק לו. תמיכה שאנחנו לעיתים לא מצליחים לספק לו ב-100%. עניין נוסף הוא הגבלת התנועה.

 

הגבלת התנועה

לעיתים אנחנו מרגישים כאב חד בעת תזוזה של הגב, החגורה מגבילה את התנועה של עמוד השדרה ובכך מתאפשר מצב של צמצום הכאב.

 

  1. מגן מרפק

מדובר במגן שעשוי בדרך כלל מסיליקון. מטרתו של המגן היא לשמור על המרפק במצבים של דלקת שהתפתחה באזור וגם במצבים שבהם צריך להימנע מכיפוף ותזוזה חדה של המרפק. למשל, לאחר ניתוחים או לאחר פציעה.
חשוב לדעת שלרוב, המגן כולל בתוכו מקבעים שנשלפים, כך שאם אתם עושים בו שימוש לתקופה ארוכה, ניתן לכבס אותו.

 

  1. תומך צוואר

ישיבה ממושכת מול מחשב ותנוחת שינה לא טובה הם רק חלק מהגורמים לכאבים בצוואר. לעיתים הכאבים הללו מקרינים לאזורים אחרים בגוף, מדובר במצב לא נעים בלשון המעטה. כאשר משתמשים בתומך הצוואר להקלה בכאב, ישנו סיכוי גבוה כי הכאבים יעברו לאחר מספר ימים.
רוב השימושים שנעשים בתומך הצוואר קורים לאחר תאונות. הסיבה לכך היא הפגיעה המוכרת : "צליפת שוט". אם לא שמעתם עליה עד כה, מצבכם טוב.
מדובר במצב שקורה כאשר אדם יושב ברכבו ומקבל מכה בעוצמה גבוהה מאחור (למשל, בעת פגיעה של רכב בפגוש שלך). במצב זה, הצוואר זז בעוצמה גבוהה ובמהירות קדימה ואחורה, ממש כפו צליפת שוט (מכאן נובע השם). מדובר במצב שגורם לכאבי צוואר חזקים מאוד ושימוש במגן צוואר עשוי לסייע בהקלת הכאב במקרים אלו.
כדאי להתייעץ טרם רכישה של מגן צוואר מכיוון שישנם כמה סוגים. המוכרים שביניהם הם תומך צוואר קשה ורך ולכל אחד מהם מטרה אחרת.

ישנם עזרים נוספים שמותאמים למצבים שונים, אם אתם מחפשים עזרים נוספים שלא הופיעו בשורות שלמעלה, אנחנו ממליצים לכם לגלוש לאתר של אינסול מדרסים, בכתובת : https://insole-midrasim.co.il

בטוח תוכלו למצוא שם את המידע הדרוש לכם.
גב

 

אולי תאהבו גם את:

מהי פודיאטריה?

כפות הרגליים שלנו הן הבסיס לגופנו, ומאפשרות לנו לעמוד, ללכת, לרוץ ולשמור על שיווי משקל. לכן, פגיעות בכפות הרגליים עשויות ליצור בעיה של ממש בתפקוד

קרא עוד »
טיפול באמנות ונוירופידבק מועילים לילדים
יצירתיות וריפוי: כיצד תרפיה באמנות ונוירופידבק מועילים לילדים

ילדים מתמודדים לרוב עם אתגרים והתמודדויות שונות במהלך התפתחותם, כולל בעיות רגשיות, התנהגותיות וקוגניטיביות. בשנים האחרונות, גישות טיפוליות אלטרנטיביות כמו טיפול באמנות ונוירופידבק זכו להכרה

קרא עוד »