3 שיטות חישוב שיקלו לכם על החיים!

יש אנשים מוזרים שממש אוהבים מתמטיקה, ואפילו הולכים ללמוד את המקצוע הזה באוניברסיטה. אבל מה לעשות שרובנו לא ממש אוהבים את העולם הזה, וכבר בבית הספר לא סבלנו את המקצוע. למרות זאת, יש ידע מתמטי חשוב ובסיסי שכדאי שיהיה לכל אדם, כי אנחנו חיים בעולם שחי ונושם מספרים, וכל אחד מאיתנו נתקל מתישהו בצורך לערוך חישוב זריז כדי להבין מה הלאה.

אז בדיוק בשבילכם, אנשים שלא מתים על מתמטיקה אלא מתים ממנה, הכנו כאן מדריך קצר. תמצאו בו 3 שיטות חישוב לחישובים נפוצים שיוצא לנו לעשות לא מעט פעמים. השיטות קלילות ונוחות, וכל אדם יכול להשתמש בהן בלי בעיה. אז בואו נתחיל!

 

חישוב אחוזים

כדאי מאוד לדעת איך לחשב אחוזים במהירות יחסית. הרבה פעמים אנו רואים מבצעים בחנויות שונות כמו: הפריט השני ב- 50 אחוז הנחה, או 35 אחוזי הנחה לקונים במעל 200 ₪. לפעמים אנו גם צריכים לשלם על משהו קבוצתי ורוצים לדעת איך לחלק את התשלום בין כמה אנשים.

אז מה עושים? האמת שזה די פשוט, צריך להכפיל את הסכום במספר האחוזים, ואז לחלק במאה. לצורך העניין, אם יש לנו משהו שעולה 150 ₪ ויש עליו הנחה של 10 אחוז, נכפיל 150 ב- 10, ואז נחלק ב- 100. התוצאה תהיה 15, ואכן 15 הם 10% מ- 150. אם אין לכם כוח אפילו לזה, תוכלו לעבוד עם מחשבון אחוזים מקוון.

מחשבון אחוזים

המרת אינצ'ים לסנטימטרים

אינצ' הוא יחידת אורך מקובלת מאוד בארצות הברית ובאנגליה, והמון פעמים אנו מקבלים מידות אורך באינצ'ים. הדוגמא הבולטת ביותר היא במסכים של מוצרים אלקטרוניים כמו טלוויזיות ופלאפונים. אבל לנו הישראלים זה לא אומר כלום, אז מה עושים? אינצ' אחד הוא 2.54 ס"מ, כך שהחישוב לא ממש אינטואיטיבי כי המספרים לא עגולים. כדי לחשב את המעבר הזה במהירות וביעילות אנו ממליצם לכם להיעזר במחשבון המרה מקוון שיעשה עבורכם את העבודה.

 

חישוב מע"מ

מע"מ הוא מס ערך מוסף בגובה של 17% שמוטל בישראל על כל מוצר שאתם קונים. הרבה פעמים אנו צריכים לחשב את המע"מ על סכומים מסוימים. אם זה כדי להבין כמה המוצר הזה יעלה לנו באילת, ואם זה כעצמאים שצריכים לחשב את המע"מ על דרישות התשלום שלהם.

השיטה כאן ממש פשוטה, והיא די דומה למה שלמדנו בחישוב האחוזים, כאשר האחוז המבוקש הוא 17. כך, נכפיל את העלות של המוצר כולו ב- 17, ונחלק את התוצאה ב- 117. אם מוצר עולה 100 ₪ נכפיל 100 ב- 17, ואת התוצאה נחלק ל- 117. סכום המע"מ כאן יהיה 14.53.

 

סיכום

נכון שרוב האנשים לא אוהבים מתמטיקה, אבל כל אחד צריך יכולת חישוב בסיסית. האמת היא שזה ממש לא מסובך, נסו בעצמכם ותגלו!

שיטות חישוב

אולי תאהבו גם את:

ספרים
מהם לימודים מותאמים לחרדים

כשאנחנו משווים בין החברה הישראלית לפני שלושים שנה והיום, אנחנו יכולים לראות הבדלים גדולים מאוד ומנגד דברים שנותרו כמו שהם. הדבר הראשון והבולט ביותר לעין

קרא עוד »