4 דברים שחשוב לעשות לפני שאתם עוברים דירה

מעבר דירה הוא דבר מאתגר. ישנם לא מעט פרטים שאנחנו צריכים לסגור עוד לפני שאנחנו עוברים דירה, ולא תמיד אנחנו זוכרים את כולם. כדי למנוע מצב שבו שכחתם דברים מהותיים שקשורים למעבר הדירה, אנחנו כאן עם תזכורת קצרה למספר דברים שכדאי לסגור עוד לפני שהתחיל מעבר הדירה. בצורה הזו מעבר הדירה שלכם יהיה חלק ללא תקלות מיותרות. 

 

בחירת ספק תקשורת לדירה החדשה

כדי שתוכלו לגור בדירה החדשה אתם צריכים לדאוג מראש לקו תקשורת איכותי. זו הסיבה שהיינו ממליצים לכם עוד לפני מעבר הדירה לפנות אל הוט הצטרפות ולראות מה בדיוק הקו שאתם יכולים לקבל בדירה החדשה. הנציגים של החברה יפרסו בפניכם את ההצעות השונות ואתם תוכלו לבחור מתוכן את זו שהכי מתאימה לכם.

בחירת ספק תקשורת לדירה החדשה

בדיקת החוזה

בין אתם עוברים לדירה שכורה ובין אם מדובר על דירה שאתם קונים, החוזה הוא משהו שאתם צריכים לעבור עליו היטב. החוזה הוא מה שיעזור לכם במקרה של בעיה משפטית מול בעל הדירה או מול מי שקניתם ממנו את הדירה אם אתם לא עורכי דין סביר להניח שאין לכם באמת מושג כיצד לבחון את החוזה, ולכן ההמלצה שלנו היא להעביר את החוזה לבדיקה של עורך דין מתחום הנדל"ן.

 

העברת חשבונות

בדירה החדשה שלכם אתם אלו שאחראים לשלם את החשבונות, כך שהיינו ממליצים לכם לבצע את ההעברה שלהם עוד לפני שאתם נכנסים לגור בדירה החדשה. ההעברה כוללת קריאה של המונים, כדי שתדעו מתי מתחיל בזמן שבו אתם אלו שצריכים לשלם וכמובן מסירת פרטי התשלום. את רוב העבודה ניתן לעשות ברשת, ובמקרה הצורך תבצעו שיחה קצרה מול נציג שירות של אחת הרשויות.

העברת חשבונות

בדק בית

הדבר האחרון שהיינו מליצים לכם לעשות הוא בדק בית. כאשר אנחנו נכנסים לבית אין לנו דרך לדעת מה מצב התשתיות של הבית. לעיתים התשתיות עלולות להיות ישנות, ותוך זמן קצר נגלה שיש לא מעט דברי שאנחנו צריכים לתקן בבית בלי שהיינו מודעים לכך לפני שנכנסו לגור בו. בדק בית הוא בדיקה מקיפה שנעשית על ידי אנשי מקצוע ונועדה לבדוק את הדברים שמתחת פני השטח.

במהלך הבדיקה הזו ייבדקו תשתיות המים, הביוב, צינורות החשמל, איכות הריצוף, הצבע, נזילות במידה ויש וכמובן תקינות הממ"ד של הדירה. הבדיקה הזו לוקחת בערך יום ותעלה לכם כמה מאות שקלים, אולם היא יכולה לחסוך לכם הרבה מאוד כסף ולא מעט עוגמת נפש.

 

לסיכום

מעבר דירה הוא אמנם לא דבר קל, אולם הכנה מתאימה יכולה לחסוך לנו הרבה מאוד טרחה. הדבר הראשון שיש לסגור הוא ספק תקשורת לדירה החדשה. לאחר מכן מומלץ לבצע בדק בית מקיף לדירה כדי למנוע מצב שבו יש תקלות שלא ראינו. זכרו גם לעבור על החוזה ולבצע העברת חשבונות.

4 דברים שחשוב לעשות לפני שאתם עוברים דירה

אולי תאהבו גם את:

פרישה לגמלאות
איך להתכונן לפנסיה

רבים מאתנו מחכים ליום הפנסיה, שבו נוכל להתפנות לכל התחביבים, מבלי להתחייב להשכמה מוקדמת ועבודה רוויית לחץ, אך מעטים מכירים בדברים שצריך ליישם רגע לפני

קרא עוד »