4 משחקי מדע מגניבים לילדים

אין ספק שילדים אוהבים מדע, תראו להם מכשירים מגניבים או פיצוצים כימיים ותהיו בטוחים שהם יתלהבו מאוד.

במאמר הבא נדון בחשיבות של משחקי מדע עבור ילדים, וניתן רשימה של כמה משחקים מומלצים ע"י kidsbest.

 

החשיבות של מדע בחינוך הילדים

מדע הוא ככל הנראה אחד המקצועות המעטים ביותר אשר באמת נענים לצורך של הילד ללמוד על העולם הסובב אותם. ילדים בהחלט אוהבים מדע. היתרונות של מדע לילדים הם אדירים. כשילדים עוסקים בפרויקט מדעי הם נוטים פחות להפריע מכיוון שהם עסוקים מדי בחקר ובעניין. כאשר ילדים משחקים יחד עם מכשירי מדע לילדים, האינטראקציות ביניהם יגברו. שיחותיהם גם יביאו להתנהגויות שיתופיות. ילדים יתחילו לדבר ביניהם על התחזיות שלהם, על מה שהם צופים, וישאלו שאלות.

 

המדע נמצא בכל מקום

בכל יום ילדים עושים מעשה מדעי כלשהו ללא קשר לסביבה בה הם חיים. ילדים מתבוננים ולומדים שדברים משתנים וכדי שהשינוי הזה יתרחש קורה תהליך. ניתן לבחון על מצבי צבירה בעת בישול פנקייק. ילדים יודעים שתערובת פנקייק מתחילה כאבקה, ואז היא עוברת לנוזל, ואז היא הופכת לפנקייק מוצק מוכן לצריכה.

תשומת לב לתהליך בישול הפנקייק מציעה אסטרטגיה חדשה של לקיחת חפצים ואירועים דומים בכדי לספק בהקשר משמעותי שילמד מושגים ואוצר מילים מדעי חדש. כאשר הזדמנויות אלו מציגות את עצמן, הן מספקות חוויות למידה הרלוונטיות לסביבתו של הילד.

 

משחקי מדע – מפתחים קוגניציה של ילדים

כשילדים נכנסים לכיתה הם מגיעים עם מגוון יכולות. חלקם נחשפו למושגים מדעיים יותר מאחרים. כאשר אותם ילדים עובדים על פרויקט מדעי כלשהו בבית ספר, הם עשויים לחקור אותו אחרת. למשל, ילד שנחשף יותר למדע, באמצעות משחקי מדע לילדים או מכשירי מדע, יהיה יותר מוכן להתמודד עם המחקר. פעילויות מדע הן הכרחיות למענה לצרכים ההתפתחותיים של ילדים. פעילויות מאפשרות לילדים לחקור ולפתח את היכולות הקוגניטיביות שלהם.

 

משחקי מדע מומלצים לילדים

באתר kidsbest ניתן למצוא דירוגים לערכות מדע ומשחקי מדע, וכך לדעת איזה ערכות ומשחקי מדע הם המובילים והמוצלחים ביותר. נפרט כאן כמה ממשחקי המדע האיכותיים ביותר באתר:

  1. טיפול נמרץ: משחק ידע חווייתי הכולל לוח אלקטרוני עם דמות של חולה במיון. על הילדים להשתמש במלקחיים ולטפל בחולה.
  2. גידול גביש: ערכת מדע מעולה ומלמדת בה הילדים מתנסים בניסוי כימי מרהיב שבסופו הם יוצרים גביש. המשחק מיועד לגילאי 10 ומעלה.
  3. מודל מערכת השמש: ערכת מדע לימודית ומרשימה באמצעותה בונים הילדים את מודל מערכת השמש. דרך בניית המודל הילדים ילמדו על כוכבי הלכת השונים, את שמותיהם ומאפייניהם.
  4. בורג ארכימדס: ההמצאה של ארכימדס לשאיבת מים ממקווה מים נמוך, לצורך השקיה. הילדים ילמדו באמצעות ערכת מדע משוכללת זו על בניית משאבה חשמלית למחזור מים.

 

משחק שח

אולי תאהבו גם את: