למה ג'וקים אוהבים לחיות קרוב לבני אדם?

התיקנים ומזיקים שונים הפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו, מאחר ואנו נתקלים בהם באופן יומיומי בבית, ברחוב או במקום העבודה. נראה שג'וקים נמשכים מאד לחיות לצדנו, והם פולשים לביתנו באכזריות באופן תדיר וקבוע, שדורש הדברה וטיפול מהיר. הסיבות להיותם של הג'וקים כה קרובים אלינו הינן רבות. ממניעים של אוכל, הגנה ומזג אוויר, הם נהנים מפלישה לביתנו ועושים זאת ככל המתאפשר להם. כדאי להבין מדוע הם נמשכים לביתנו כדי לנסות ולמנוע זאת, ולהיות מוכנים לפלישה הבאה שלהם. לפניכם הכל על למה ג'וקים אוהבים לחיות קרוב לבני אדם?.

 

מה מומלץ לעשות כשפולשים ג'וקים לביתנו?

ג'וקים מהווים מטרד גדול בבתינו מאחר שמעת הפגישה הראשונה עמם ברחבי הבית, נמשיך לראות אותם עוד הרבה והם נותרים בבית ומתרבים בו. לכן, ברגע שצפינו בג'וקים בבתינו מספר פעמים, זה הזמן לקרוא למדביר ולשים סוף לבעיה. המזיקים פוגעים בשגרת חיינו וגורמים לנו לחשוש בתוך הבית הפרטי שלנו. לכן, מומלץ לקרוא למדביר מקצועי כגון המדביר בעיר ולשים סוף לבעיה במהירות האפשרית.

 

מה הסיבות לכך שהג'וקים אוהבים לחיות קרוב לאדם?

ישנן מספר סיבות שהופכות את ביתו של האדם לסביבת גידול מעולה ומהנה מאד עבור הג'וקים. מדובר בסביבה בטוחה בעלת מזג אוויר מווסת ונוח עבור הג'וקים. כדי להתחיל ולהבין מה הג'וקים עושים בבתינו וכיצד יש לטפל בהם, כדאי להבין מדוע מדובר בסביבה שנוחה להם ומדוע הם פולשים אליה מלכתחילה. לפניכם מספר סיבות לפלישת הג'וקים לביתנו:

 

מזג אוויר

בני האדם גרים בבתים מבוצרים ונוחים מבחינת מזג האוויר. בעוד ובחוץ הג'וקים חשופים למזגי אוויר קיצוניים ולא נוחים, הם מוצאים מקלט נוח ומווסת בביתם של בני האדם. מדובר ביצורים הישרדותיים שברגע שמזג האוויר אינו נוח וקיצוני, הם מיד מחפשים מקלט בטוח מפגעי מזג האוויר, ובתי האדם מעולים בשביל המטרה הזו.

 

אוכל

הסיבה אולי החשובה ביותר והמרכזית שבגינה ג'וקים נמצאים בבתינו ונהנים ממנו, היא החיפוש אחר מזון. ברחוב שבחוץ, הג'וקים לא נתקלים במזון באותה התדירות בה הם יתקלו בו בפח שלנו, בשיש שלנו וברחבי הבית. הבית שלנו מהווה עבורם גן עדן מבחינת שאריות מזון, מה שגורם להם להימשך לביתנו ולקבל מזון בקלות ובכמות גדולה.

 

סביבה בטוחה

כמו כל חיה בטבע, גם הג'וקים נתונים לסכנות מפני טורפים וחיות אחרות. ברחובות שבחוץ, הג'וקים חשופים לטורפים שונים שמאיימים על חייהם, והם נאלצים לברוח ולהסתתר מפניהם באופן יומיומי.

הבתים של בני האדם מספקים הגנה מפני מרבית הטורפים והסכנות הללו, לכן ברור שיעדיפו להיכנס למסעדה או לבית הקרוב, מאשר להסתכן בחוץ מפני טורפים שונים שמחפשים אחריהם כל שנייה וכל דקה. טורפים גדולים יותר מג'וקים לרוב לא יוכלו להיכנס לביתנו, וכך ביתנו מספק עבורם הגנה מהרחוב המסוכן שבחוץ, ומתאים בדיוק עבור חיות עם יצר הישרדותי כה גבוה כמו הג'וקים.

 

מדביר עושה הדברה מתוך אוטו

אולי תאהבו גם את:

לזהות פשפשים
איך מזהים פשפשים במיטה?

פשפשי המיטה הם חרקים קטנים שניזונים מדם אנושי ויכולים לתקוף אזורים שונים בבית, כולל מיטות, רהיטים ואפילו בגדים. זיהוי פשפש המיטה בשלב מוקדם הוא חיוני

קרא עוד »
פורץ רכבים במרכז

נתקעתם מחוץ לרכב כשהמפתח נשכח בפנים? נשבר לכם המפתח במנעול? אם עניתם בחיוב על לפחות אחת מהשאלות הללו, זה אומר שאתם צריכים את שירותיו של

קרא עוד »