5 טכנולוגיות לגילוי נזילות מים

כאשר יש נזילת מים בבית או בעסק, חשוב מאוד לאתר את הנזילה בזמן ולטפל במקור שלה.

האיתור יכול להיעשות רק באמצעות חברה מקצועית במידה ולא רוצים לשבור ריצוף או קירות, לבזבז זמן או עלויות גבוהות.

המאמר יעסוק ב-5 טכנולוגיות לגילוי נזילות מים.

 

1 – גילוי נזילות מים באמצעות מצלמה טרמית

הדרך הנפוצה ביותר לגילוי נזילות מים היא באמצעות מצלמה טרמית. מדובר על טכנולוגיה מתקדמת של צילום מקור הנזילה תוך מדידת הטמפרטורה בצנרת. ראשית, חברת גילוי הנזילות פותחת את המים החמים ובודקת את המקום בו הטמפרטורה עולה באמצעות המצלמה. כאשר המצלמה מזהה אזור חם יותר היא מצלמת כמו צילום רנטגן את מקור הנזילה וכך יודעים בדיוק היכן היא ממוקמת. החיסרון של המצלמה הוא שהטווח אליו היא מגיעה קצר ולכן היא יעילה יותר לאיתור נזילות בתוך מבנה מאשר מחוצה לו.

 

2 – גילוי נזילות מים בחצר על ידי חנקן

על מנת לאתר נזילות בגינה או בחצר ולהגיע לטווח של 12 מטר, חברת גילוי הנזילות תשתמש בחיישן גז שמזרים חנקן על הצנרת עד שהוא מאתר את המקום הפגוע ממנו מגיעה הנזילה. גם לשיטה זו יש חיסרון בכך שלא ניתן לאתר נזילה בגז של ריצוף או קיר מבטון, אך יש לכך פתרון.

 

3 – גילוי נזילות מים בקיר או ריצוף בטון

כשמדובר על קיר או ריצוף מבטון, חברת גילוי הנזילות תשתמש בסיבים אופטיים דקים החודרים את הבטון ומגלים את מיקום הנזילה.

 

4 – גילוי נזילות באמצעות סאונד

שיטה נוספת אך פחות נפוצה היא באמצעות גלי רדיו מיוחדים המזהים את רשרוש המים. החיסרון הוא שלא תמיד ניתן לשמוע את המים ולכן לא תמיד השיטה הזו תהיה יעילה.

 

5 – גילוי נזילות באמצעות בלון

בדיקת נזילות בצינורות שעוברים דרך מערות דלוחין במקרים בהם המים מטפטפים בהפסקות יכולות להיות מאותרות באמצעות בלון. בפעולה פשוטה החברה המאתרת את הנזילה תכניס בלון כך שיסתום את הצנרת ותפתח את המים על מנת להציף את המקום. אם המים יורדים מגיעים למקור הנזילה המדויק.

 

איך מחליטים באיזו שיטה לגלות את הנזילה?

על מנת לדעת איזו שיטה היא היעילה ביותר לגילוי נזילת המים צריך לאבחן את הנזילה בהתאם לסוג המבנה והוותק שלו, לסוג הצנרת, לוותק ולגודל שלה. אם ישנם סימני רטיבות מעריכים ששם הוא מקור הנזילה וכך מדייקים יותר אם השיטה הטכנולוגית המתאימה. לפיכך, אנשי מקצוע מומחים בתחום ידעו לאבחן את מקור הנזילה, את טיב הצנרת והמבנה ורק אז להחליט באיזו שיטה להשתמש. ככל שהאבחון יהיה ממוקד יותר, כך המכשור הטכנולוגי יהיה יעיל יותר לאיתור מקור הנזילה. לשם כך יש לבחור בחברה מקצועית, מנוסה ואמינה המחזיקה במכשור טכנולוגי מתקדם מסוגים שונים. למידע נוסף לחצו כאן.

 

איש שרות

אולי תאהבו גם את:

לזהות פשפשים
איך מזהים פשפשים במיטה?

פשפשי המיטה הם חרקים קטנים שניזונים מדם אנושי ויכולים לתקוף אזורים שונים בבית, כולל מיטות, רהיטים ואפילו בגדים. זיהוי פשפש המיטה בשלב מוקדם הוא חיוני

קרא עוד »
פורץ רכבים במרכז

נתקעתם מחוץ לרכב כשהמפתח נשכח בפנים? נשבר לכם המפתח במנעול? אם עניתם בחיוב על לפחות אחת מהשאלות הללו, זה אומר שאתם צריכים את שירותיו של

קרא עוד »