4 טיפים שיעזרו לך באילוף הכלב

כל מי שמגדל כלב יודע כי חשוב לאלף אותו, על מנת להבטיח לעצמכם ולכלב שלכם איכות חיים גבוהה יותר. אילוף הכלב יכול להתבצע בצורה עצמאית או באמצעות מאלף מקצועי, בהתאם ליכולות שלכם ולזמן הפנוי שעומד לרשותכם. חלק מהאנשים יעדיפו לעבוד עם מאלף מקצועי, במטרה להבטיח אילוף יעיל ומהיר יותר.

לעומת זאת, אחרים יבחרו לאלף את הכלב בצורה עצמאית, במטרה לחסוך בהוצאות ולהתנסות ביכולות שלהם. בכל מקרה, חשוב להיעזר בציוד אילוף מקצועי, שיסייע לכם במשימה ויבטיח לכם אילוף מהיר ויעיל יותר.

 

החשיבות של אילוף הכלב

כלב מאולף הוא כלב שיהיה קל יותר לתקשר עמו, דבר שיכול למנוע לא מעט אי הבנות ותסכול מיותר. לא פעם ניתן לראות בעלי כלבים מתוסכלים וכועסים, שצועקים על הכלב שלהם בפארק או בגינת הכלבים. ברוב המקרים מדובר על כלבים שלא עברו אילוף מקצועי, דבר שמוביל למצב שבו הכלב אינו מבין את כוונת הבעלים ופשוט בוחר להתעלם ממנו. אך באמצעות אילוף איכותי ניתן ללמד את הכלב פקודות בסיסיות, שיסייעו לכם לתקשר בצורה טובה יותר.

מציאת חנות לחיות מחמד בחולון יכולה לסייע לכם במשימה, מאחר ותוכלו לרכוש בה את כל הציוד הנדרש לאילוף הכלב. מומלץ להצטייד בחטיפים שונים, כדי לחזק את ההתנהגות החיובית של הכלב ולעודד אותו לבצע את הפעולות הרצויות לכם.

החשיבות של אילוף הכלב

טיפים לאילוף יעיל של הכלב

  1. רכישת כלוב אילוף איכותי מהווה את הטיפ החשוב ביותר עבור כל מי שבחר לאמץ גור כלבים, מאחר והכלוב יכול להפוך למקום המוגן שלו. המטרה היא לגרום לכלב לחבב את הכלוב ולחזור אליו באופן עצמאי, במטרה לנוח, לישון ולכרסם בו עצמות וצעצועי נשיכה שונים. הכלוב יסייע לכם להרגיל את הכלב לעשות את הצרכים שלו בחוץ וימנע ממנו ליצור נזקים בבית.
  2. חשוב לחזק את הכלב על פעולות רצויות באופן מידי, מאחר והכלב לא יצליח לקשר בין הפעולה לבין החטיף שניתן לו לאחר כחצי שעה. לכן הכול תלוי בתזמון שלכם וביכולת לתת לכלב את החטיף מיד לאחר הפעולה שתרצו לעודד. למשל, כלב שהלך למקום שלו חייב לקבל חטיף ברגע שהוא נשכב על המיטה, על מנת שהוא יבין שברגע שהוא נשכב במקום שלו הוא מקבל חטיף. הדבר יעודד אותו לשכב יותר על המיטה שלו ופחות על הספה שלכם.
  3. חשוב להתמיד באילוף של הכלב, מאחר והדבר חיוני במטרה להטמיע את הפעולות הרצויות. לכן אם החלטת שהכלב לא יעלה על הספה, חשוב להתמיד בכך. יש להימנע ממצבים שבהם אתם מאפשרים לו לעלות על הספה, מאחר והדבר רק יבלבל אותו.
  4. מומלץ להתחיל באילוף הכלב מהרגע הראשון, מאחר והדבר ימנע בלבול ויבטיח לכם מערכת יחסית יציבה וטובה יותר.

טיפים לאילוף יעיל של הכלב

לסיכום

אילוף הכלב חיוני למערכת יחסים תקינה ובריאה, לכן כדאי לתת על כך את הדעת.

4 טיפים שיעזרו לך באילוף הכלב

אולי תאהבו גם את:

עמדת אוכל
כיצד בוחרים אוכל לגורים?

אנשים שמגדלים גורי כלבים מוצאים את עצמם לא פעם תוהים לגבי ציוד ואוכל מתאים עבורם. שכן, זה ידוע שיש סוגי מזון מסוימים שמותאמים בהתאם לזן

קרא עוד »